Batohom na Tenerife, alebo predĺžený víkend na kanárskych ostrovoch pod 250€!!!

03.06.2017

Pôvodne sme chceli Švajčiarsko kedže tam mám kamaráta, ale náš ďalší kamarát sa nasťahoval na Tenerife pred pár mesiacmi, tak nám netrvalo dlho kým sme zmenili plány. Keďže pracujeme v Anglicku, a vieme aké počasie je na tomto ostrove, museli sme sa ísť kúsok zohriať.

(veľa vecí som kupoval v librách, ale ceny budem uvádzať v eurách s aktuálnym kurzom 1,17)

Letenky :

Letenky som začal hľadať na stránke https://www.skyscanner.net/ , zadal som dátum od 7. do 10. februára, a hneď mi vyhodilo viacero možností. Chceli sme isť s Manchestru kedže je najbližšie aj najväčšie letisko na okolí. Mali sme na výber viacero možností, ale nám časovo vyhovela kombinácia leteckých spoločností Ryanair a ThomasCook. Cena bola okolo 80€. Keď som chcel kúpiť stránka ma chcela presmerovať na stránky ako "Expedia", "Pelikán" a pod.

Tak som sa sám zobral na oficiálne stránky spoločností, vyhľadal tie isté letenky, a hop zrazu tie isté letenky ma stáli 45€ spiatočne.

Tenerife má dve letiská, my sme leteli na ten južný, čiže Tenerife South. Väčšina ľudí letí južne, je tu viacej krajších pláží, a je tu stále o 2-3 stupne teplejšie. Kamarát nás už čakal na letisku, a hneď sme sa zobrali najesť. Nevybrali sme si asi najlacnejšie miesto kde sa najesť, ale určite stojí za zážitok, a dostanete toľko, že mi bolo až do druhého dňa zle, bolo to v Hardrock Cafe. (určite sa dá ušetriť, ak sa zoberiete inde, ale raz všetko treba vyskúšať)

Ubytovanie :

Kamarát nás zobral na naše ubytovanie, kde sme strávili 3 noci. Ubytovanie sme obsadili cez https://www.booking.com , veľa cestovateľov odporúča "Airbnb" , ja som ešte tie výhody nenašiel. Stále som si našiel to svoje na bookingu, a dokonca čo veľa ľudí nevie, ak si obsadíte ubytovanie viac ako 5-krát, booking vás prehodí do takzvaného Genius balíka, a potom skoro všetky ubytovanie máte minimálne s 10% zľavou, alebo rôzne výhody ako skorý check in alebo neskorý check out. My sme si na Tenerife konkrétne vybrali tento hostel : https://www.booking.com/hotel/es/los-duendes-del-sur.en-gb.html?aid=304142;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaFCIAQGYAS64AQzIAQzYAQPoAQGSAgF5qAID;sid=048300f8ab12665bb9867f09480dd121

Hostel nás vyšiel na 75€ na osobu, za tri noci s raňajkami. Maličká pláž na dosah pešo, alebo Las Americas , autobus vás zoberie za 2€, cesta trvá asi 15 minút. Viem že pre maďarsky nehovoriacich to nič nehovorí, ale jeden s recepčných a jeho frajerka ktorá pripravovala raňajky, boli maďari, a každého poteší ak stretne po svojej ceste ľudí s rovnakou materinskou rečou.. takže hostel môžem len odporúčať.

1. celý deň :

Keďže sme nemali more času, museli sme si vybrať čo chcem určite vidieť, načo máme čas. Takže hneď ráno sme sa zobrali na horu El Teide, ktorá je najvyššia hora Španielska. K výške 2350 m.n.m. vedie kľukatá asfaltová cesta. V tejto výške sa nachádza lanovka ktorá vás zoberie do výšky 3555 m.nm. Odporúčam si lístok vopred kúpiť, a nemusíte stáť v rade, ako sme mi stáli asi 2 hodinky, a to sme išli skoro ráno. Neskôr už došli asi 3 autobusy turistov. Na samotný vrch budete potrebovať povolenie vstúpiť. Toto povolenie si môžete vybaviť aj online tu https://www.reservasparquesnacionales.es/real/parquesnac/usu/html/inicio-reserva-oapn.aspx?cen=2&act=%201 .. povolenie je zadarmo, ale treba si minimálne 2 mesiace dopredu vybaviť, inak nestihnete ako ani my sme nestihli. Lanovka stojí 27€ spiatočne, na osobu. Ak máte viacej času a primeranú obuv, môžte ísť aj pešo, s tým síce ušetríte ale cesta dole trvá asi 4 hodiny, a je dosť náročná.

Poobede sme sa motali na pláži Las Americas, kde nájdete kopu reštaurácií, suveníry..


2. celý deň :

Ráno naša cesta viedla do hlavného mesta Santa Cruz. S južnej časti ostrova cesta autobusom trvá asi hodinu a pól, a spiatočná cesta stojí 18€, ale určite sa oplatí ísť pozrieť. Tu je menej turistov, a aj ceny sú nižšie. My sme tu navštívili tržnicu, kde môžete kúpiť exotické ovocie o ktorých ste možno pred tým ešte ani nepočuli, a to mimoriadne lacno, kedže sa tu skoro všetko dá vypestovať.


V strede hlavného námestia je krásna morská voda, nikdy predtým som nevidel krásne námestie ako toto.


3. deň :

Náš let späť bol až poobede, takže sme sa potulovali malým mestečko El Medano, čo je tiež menej známe turistami, v tejto časti ostrova, sú veľké vlny v oceáne, preto sem chodí veľa surferov, ktorých môžte zdiaľky pozorovať.


Žiaľ viacej času sa nám neušlo, ale najbližšie by sme určite navštívili "Loro Parque" ktorý patrí medzi najväčšie na svete. Konajú sa tu rôzne šou s týmito zvieratami, napríklad: uškatce, delfíny , papagáje a šou kosatiek.

Naše náklady :

Letenka : 45

Ubytovanie : 75€

Strava a vreckové : 130€

Celkom : 250€

Ak sa Vám páčil náš blog,  podporte nás zdieľaním nášho videa :